چطور یک هنرمند معروف شویم؟

چطور یک هنرمند معروف شویم؟


رویای مشهور شدن شما ممکن است خیلی بعید به نظر برسد: کودک اعجوبه، جان اورت میلی یکی از بنیان گذاران جنبش پیشارافائلی‌ها بود و توانست مدال نقره را در سن 9 سالگی از جامعه هنرمندی کسب کند. همچنین پابلو پیکاسو پایه گذار سبک کوبیسم نیز یک پسرک نابغه بود. اگر  آنچه را که لازم است درست انجام دهید بی شک نام شما برای سالهای مدیدی ثبت خواهد شد.


 

بخش اول

مهارت های خود را بسازید

1.  تمرین کنید. باید برای تحقق رویاهایتان آنچه را که در ذهن دارید روی کاغذ بیاورید. بدون فهمیدن مهارت های تکنیکی خودتان نمی توانید در این تحقق فراتر بروید.هر روز یک ساعت و یا بیشتر بدون توجه به هیچ چیزی تمرین کنید؛ اما حتما تکنیک خود را تمرین کنید.


  • هر روز یک ساعت و یا بیشتر بدون توجه به هیچ چیزی تمرین کنید؛ اما حتما تکنیک خود را تمرین کنید.
  • بیشتر بر روی نقاط ضعف خود تمرکز کنید. اما با این حال نقاط قوت خود را نیز بسازید.
  •  از جوامع و منابعی که پیدا کردید بهره ببرید. هنرمندان اغلب فروشگاه های هنری را می شناسند که آموزش ها،مشاوره ها و ویدئوهای رایگانی را ارائه می دهند.
  •  حتی برخی فروشگاه ها سمینارهای هفتگی رایگانی دارند که در آن نه تنها می توانید برخی مهارت های خود را قوی کنید بلکه با هنرمندان دیگری نیز ملاقات خواهید کرد.   
  2. روی چیزی که دوست دارید کار کنید. یک موضوعی که قادر به کشیدن آن هستیدو برای شما معنادار است را انتخاب کنید.

·        از چیزهایی که اطرافتان یا در حوزه عمومی است استفاده کنید، یا یک عکس از خودتان و یا چیزی که اجازه استفاده از آن را دارید. عکس را بارها و بارها طراحی کنید-می توانید با ابزار مختلف مثل رنگ روغن،مداد این کار را انجام دهید- تا جایی که می توانید پیش بروید.

·        از موضوع های ساده شروع کنید؛ مثل یک توپ پلاستیکی و یا جعبه مستطیلی، پس از آن به سمت موضوعات پیچیده تری مثل یک گل رز، یک سنگ مرمر شفاف و یا یک کاسه فلزی براق، بروید. سعی کنید جزئیات آن را نیز دخیل کنید؛ منحنی های یک گلبرگ، وضوح شیشه، یا یک بازتاب خوب، که آقای اشر(گرافیست معروف) متحیر شود! هر کدام از اینها در کل می تواند مهارت های شما را افزایش دهد.

·        در هنگام تمرین برای خود زمان تعیین کنید. یک موضوع را برگزیده، زمان را برای دو یا سه دقیقه مشخص کرده و سپس شروع به طراحی کنید، وقتی زمان تمام شد حتی اگر طراحی تمام نشده بود متوقف شوید.

·        مجددا زمان را تنظیم کرده و دوباره شروع به کار کنید. سه تا ده دقیقه مهارت شما را بیشتر افزایش می دهد تا اینکه بخواهید نیم ساعت با جزئیات طراحی کنید.

 3.      تنوع در ابزاری که استفاده می کنید. با یک مداد سیاه شروع کنید سپس با زغال، مداد رنگی، مداد شمعی،رنگ روغن و یا هرچیزی که دوست دارید. هرگز از امتحان ابزار و یا تکنیک های جدید نهراسید.

·        اگر می خواهید یک وسیله جدید گران قیمت را امتحان کنید ابتدا به فروشگاه هنری Dick Blick  و یا Jerry’s Artarama سر بزنید و یا برای دیدن نمونه های آنها ایمیل بزنید. اکثر فروشگاه های هنری نمونه های کوچکی از محصولاتشان را دارند یا شرکت قبل از اینکه شما تصمیم بگیرید کاغذ و یا بوم گران قیمتی بخرید ابتدا تکه کوچکی از آن را برای شما ارسال می کنند.

·        این امر به شما این امکان را می دهد که از قبل آن را امتحان کرده و ببینید آنرا دوست دارید. برای خرید ابزار مارک های مختلف را امتحان کنید، نمونه ها ممکن است یکسان نباشند و شما می توانید بفهمید کدام مارک بهتر است.

 4.      از انتقاد دوستان و خانواده استفاده کنید. سعی کنید از نظرات واقعی استفاده کنید نه اینکه صرفا چون تو را دوست دارم پس هر کاری که انجام دهی عالی خواهد بود. اگر آنها تشخیص دادند که شما خوب هستید پس شما در مسیر درست هستید؛ اما اگر گفتند که شما خوب نیستید، باز هم شما در مسیر درست هستید. اگر اکثر مردم فکر می کنند که تکنیک شما عالی است، اما موضوع شما آنقدرها خوب نیست، این فرصتی برای بازیابی خود و یادگیری می شود.

·        انتقاد در مورد کارتان را با انتقادات شخصی اشتباه نگیرید، مخصوصا انتقاد شخصی که دوست ندارد شما پیشرفت کرده و یا یک هنرمند موفق شوید.


5.      به خارج از محدوده خود نگاه کنید. انتقاد و نظر کسی را بخواهید که از شما بهتر طراحی می کند. با هنرمندان واقعی که به کارهایشان علاقه دارید، دوستی آنلاین داشته باشید آنها را تایید کرده و در مورد تکنیک های آنها سوال کنید. شما به وفور می توانید هنرمندان زیادی را پیدا کنید که تمایل به آموزش دارند و خوشحال می شوند آنچه را که آموخته اند به دیگران یاد دهند.

·        هرچه بیشتر یاد میگیرید به افرادی که تازه شروع کرده اند دسترسی بیشتری پیدا خواهید کرد و باز شما می توانید با آموختن چیزهایی که قبلا یاد گرفته اید به دیگران مهارت خود را افزایش دهید. برای معلمان امری طبیعی است که از شاگردان خود بیاموزند.

6.      بیاموزید که با تمجیدها با روی خوش برخورد کنید. زمانیکه دوستان و آشنایان شما هر آنچه که می کشید دوست دارند و فکر می کنند عالی است، و یا مادرتان که از زمانیکه شما دو ساله بودید و نقاشی شما را روی یخچال خانه می چسباند؛ فکر می کرد شما یک روز پیکاسو خواهید شد، آرام باشید و از حمایت ها لذت ببرید.

·        هر چه شما هنر را بهتر فراگیرید برای دیگران تعریف و تمجید از شما ساده تر خواهد بود.

·        تعریف ها گاهی می تواند انتقاد باشد، که بسیار ارزشمند هستند! وقتی هنرمندی که شما بسیار دوست دارید به شما می گوید: "رنگهایی که در آن بکار بردی را دوست دارم" این بدان معناست که آنها نه تنها آنقدر خوب هستند که شما را در کارتان تشویق کنند بلکه زمانی را صرف درک و قدردانی از هنر شما کرده اند.

7.      یک سبک شخصی قوی ایجاد کنید. این کار را با طراحی هر آنچه که به آن علاقه دارید انجام دهید. هر چه تکنیک های بیشتری را در این زمینه فراگیرید،و علایق خود را بشناسید، سبک شما بهتر ظاهر خواهد شد.

·        داشتن سبک شخصی ترکیبی است از یادگیری برای طراحی و نقاشی موضوعی که به آن علاقه دارید؛ در این حال شما بیشترین توجه خود را معطوف به موضوعات مورد علاقه خود می کنید.

·        شما یک ویژه کار می شوید. سعی کنید بر یک موضوع خاص تسلط کامل پیدا کنید تا جایی که بدون تفکر در مورد چگونگی انجام آن، بتوانید به سادگی انجامش دهید.

 


8.      خودساخته باشید. برای داشتن یک گالری هنری شما باید بهترین کارهایتان را به نمایش بگذارید. همه آنها چیزی شبیه به هم داشته باشند، موضوع یا سبک، اندازه کلی و میزان سطح مهارت.

·        به منظور اینکه مانعی برای بازدیدکنندگان و مشتریان هنری وجود نداشته باشد که بتوانند کار شما را ببینند، کارهایتان را در قالب های مختلف قرار دهید.

 


بخش دوم

خود را بازاریابی کنید(برای خود بازاریابی کنید)

1.      کار خود را منتشر کنید. بهترین راه برای مشهور شدن این است که شناخته شوید!

اینترنت راه های زیادی را برای تبلیغ آثار هنری و همچنین برای دیده شدن پیشنهاد می دهد، در قرن بیست و یکم، قرن بارگذاری اطلاعات، این امر از اهمیت زیادی برخوردار است که از تمام ابزارهای موجود برای ساخت نام و شهرت خود استفاده کنید.

·        وبلاگ روزانه ای از کار خود تهیه کنید، که نشاندهنده فرایند کاری شما باشد و همچنین شامل آلبوم عکسی از کارهای تمام شده شما چه برای تماشا و چه برای فروش، باشد.

·        از تمام گالری های موجود در حوزه خود دیدن کنید، و صاحبان آنها را بشناسید. اگر بزرگسال هستید در افتتاحیه های زیادی شرکت کنید- نه برای ارتقای کار خود(چون برای این کار زمان زیادی دارید) بلکه برای شناخته شدن بعنوان یک هنرمند در جامعه-

·        یک صفحه فیس بوک از کارهایتان بسازید و مردم را به بازدید از این صفحه و تایید آن دعوت کنید. از طریق فیس بوک به دیگر هنرمندان دسترسی پیدا کنید. مثل بازدید از گالری های مختلف، که این امر به شما کمک می کند تا در جامعه قرار گیرید، و فیس بوک می تواند به خوبی شما را به اطرافیانتان معرفی کند.

·         مرتبا در رابطه با هنر خود ، سابقه هنری ، هنر پاپ و اصلا هر هنر دیگر توییت بگذارید. هرچه بیشتر در مورد هنر بدانید، بیشتر بعنوان کسی که به آن اهمیت می دهد شناخته می شوید. ضمنا، هنرمندان و گالری های مختلف را دنبال کنید، و به توییت های آن ها پاسخ دهید. این امر مردم را تشویق می کنند تا صفحه شما را-که شامل آلبوم کارهایتان است- دنبال کنند.

·        یک حساب Flicker باز کنید و طرح های اسکن شده و یا عکس هایی از کارهایتان را در آن قرار دهید. این نرم افزار یک جامعه فعال بشمار می رود، و اگرچه که انتقاد سازنده ای در این رسانه دریافت نخواهید کرد، اما اسم خود را منتشر کرده اید و شاید دوستان اینترنتی با هنرهای مختلف نیز پیدا کنید.

 


2.      به جوامع هنری بپیوندید و با آنها وارد رقابت شوید. در ابتدا از سطح دانش آموزی و مسابقات محلی شروع کنید.

·        کارگاه آموزشی برگذار کنید. این امر نه تنها شما را به عنوان یک هنرمند نشان می دهد؛ بلکه شما را در این زمینه کارکشته می کند.

·        مهارت های خود را بسازید تا بتوانید در رسته خود در مسابقات ملی و بین المللی شرکت کنید.

·        وارد برنامه های قضاوت هنر شوید(برنامه هایی که در آن هیئت منصفه در مورد هنر افراد نظر می دهند). یکی از نقاشی های خود را در این برنامه قرار دهید، این خود یک دستاورد برای رزومه کاریتان خواهد بود. اگر در این کار زیاد شرکت کردید تنها مهمترین آنها را فهرست کنید.

 


3.      یک نماینده قابل اعتماد برای خود پیدا کنید. نمایندگی های هنری را پیدا کنید و با دیگر مشتریان این نمایندگی ها تماس بگیرید. ببینید آنها از داشتن نماینده راضی هستند یا خیر. نماینده ها، شما و کارهای شما را بازاریابی می کنند، و همچنین شما را وارد مذاکره قرارداد می کنند.

·        ممکن است شما بخواهید بایک وکیل معتبر در دنیای هنر کار کنید. در حالیکه یک نماینده ممکن است از قانون چیز کمی بداند اما باعث پیشرفت شما می شوند. در حالیکه یک وکیل تنها قوانین قابل اجرا را می داند.

 


4.      چیزی را که به آن علاقه دارید بکشید. اگر به موضوع علاقه نداشته باشید, در کارتان مشخص خواهد شد.بسیاری از هنرمندان عاشق موضوع خود هستند، حالا می خواهد یک کاسه میوه باشد یا یک مدلی از یک هنرمند.

·        اگر می خواهید خشم و احساسات منفی را بروز دهید، نقاشان سیاه را مطالعه کنید(نقاشانی که از تاریکی، داستانهای ارواح و جادوی سیاه نقاشی می کشند). اگر به هنرهای انتزاعی و مفهومی علاقه دارید در مورد آنها مطالعه کنید- اینها اینگونه اتفاق نیوفتاده که فردی روی یک بوم نقاشی کند و اسم آن را هنر بگذارد بلکه آنها تکنیک خاص خود را دارند.

·        اگر به حیات وحش و محیط بیرون علاقه دارید، یک بسته قابل حمل از ابزارتان تهیه کنید به مکان هایی که دوست دارید رفته و آنجا نقاشی کنید.

·        هر احساسی که دارید سعی کنید آن حس را روی بوم بیاورید.

 


5.      بعنوان یک هنرمند رشد کنید. هنرمند واقعی شدن نیازمند پیگیری مادام العمر است. زمانیکه شما به یک سطحی که آرزو داشتید با درآمد کافی و تحسین دیگران، رسیدید، می خواهید از آنچه که هستید فراتر بروید.

·        به یادگیری و ابداع ادامه دهید، حتی بعد از مشهور شدنتان به جای اینکه به فکر بهترین سالهای گذشته باشید بر آینده تمرکز کنید.

·        همانطور که سبک ها رشد می کنند و تغییر پیدا می کنند؛ نقاشی های قدیمی تری که انجام دادید نیز ارزشمندتر می شوند. گردآورندگان به تاریخ کار زندگی شما علاقه دارند. حتی نقاشی هایی که شما در کودکی انجام دادید ارزنده می شود؛ آنچه که مادر شما به یخچال خانه چسبانده بود، دانه های موفقیت فعلی شما هستند، پس کارهای اولیه خود را هرگز دور نریزید.

دیدگاه ها

ارسال نظر

اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.