انیمیشن سازی در نرم افزار After Effect

انیمیشن سازی در نرم افزار After Effect


با انیمیشن سازی در نرم افزار After Effects شروع به کار کنید

این نکات نشان میدهد که چگونه می توان در نرم افزار After Effect به تصاویر حرکت داد.


این نرم افزار ممکن است یک نرم افزار پیچیده به نظر برسد، اما اگر شما برخی از مفاهیم پایه آن را فراگیرید، قادر خواهید بود که با استفاده از Adobe’s 3D ، نقاشی های متحرک و نرم افزار انیمیشن سازی، طیف وسیعی از سبک های انیمیشنی بسازید.

·         نرم افزار Adobe Creative Cloud را بگیرید

در این مقاله ما برخی نکات مهمبرای ساخت تصاویر متحرک در نرم افزار After Effect را بازگو می کنیم، ما از نکات پایه شروع می کنیم. اما حتما دیگر آموزش های مختص مبتدی ها، متوسط ها و حرفه ای ها را برای راهنمایی های عملی بیشتر و الهام بخش در طراحی چک کنید.

01.   وارد کردن فایل ها ازفتوشاپ

نرم افزار After Effect به شما امکان اضافه کردن فایل های فتوشاپ را به ترکیبتان می دهد. زمانیکه این فایل ها را به پروژه خود وارد می کنید، لایه ها ویژگی های خاص خود را حفظ خواهند کرد- به سادگی یکی از آنها را با موس به سمت ترکیب خود بکشید، سپس آن فایل در جدول تایم لاین انیمیشن شما ظاهر خواهد شد.

02.   از فریم های کلیدی(keyframe) استفاده کنید


کلیک کردن بر مثلث کنار transform؛ جایگاه، مقیاس، چرخش و بیشتر را نشان خواهد داد. هر کدام از این وجوه یک فریم کلیدی می باشد-محلی در جدول تایم لاین است که ابتدا و انتهای تغییر را نشان می دهد. برای اضافه کردن یک فریم کلیدی، آن ویژگی که می خواهید تغییر دهید را انتخاب کرده و سپس روی جدول تایم لاین کلیک کنید.

برای مثال، موقعیت مکانی شکل می تواند بوسیله کشیدن آن به سمت ترکیب، از یک فریم کلیدی  به دیگری تغییر کند. زمانیکه شما انیمیشن را نمایش می دهید، در مسیری که ایجاد کرده اید به حرکت در می آید.

03.   تغییرات را با استفاده از گزینه easing انجام دهید

این گزینه می تواند بوسیله کم و زیاد کردن سرعت انیمیشن، باعث کاهش تغییر بین فریم های کلیدی شود. در زیر انیمیشن، منوی keyframe Assistant را برای ترکیب با گزینه easing می توانید پیدا کنید. کلمه easy ease نامی است که بدلیل کاهش عوامل در هر دو طرف فریم کلیدی بوجود آمده است.

04.   نقاط Anchor را تنظیم کنید


تغییرات یک لایه را با لایه دیگر هماهنگ سازی کنید. برای نمونه، چرخ یک اتومبیل، لایه وابسته از بدنه اتومبیل، که لایه والد می باشد، است. در این مورد هر زمان که ماشین حرکت می کند، می چرخد یا راه می پیماید، چرخها نیز با آنها می رود.

برای ساخت این رابطه والد و وابسته ابتدا مطمئن شوید که نقاط Anchor یه درستی ردیف شده اند. این رابطه را مانند اسکلت یک شکل در نظر بگیرید-نقاط اتصال کدام هستند؟ وقتی چیزی می چرخد، از کجا خواهد چرخید؟ این نقاط را بکشید تا حالتشان عوض شوند.

05.   عناصر را به یکدیگر اتصال دهید


پزمانیکه این نقاط معین شدند، عنصر جزء مورد نظر را انتخاب کرده و روی آیکون مارپیچ در زیر Parent کلیک کنید. سپس آنرا به سمت عنصر کل کشیده و رها کنید-این دو حالا باهم ادغام شده و هرگونه تغییری که اعمال کنید روی هردو قسمت عنصر جدید نیز اعمال می گردد.

06.   حرکت را اضافه کنید

گزینه puppet حرکات طبیعی به یک تصویر شطرنجی می دهد.برای مثال، یک مار می تواند در حین اینکه دمش را تکان می دهد سرش را هم تکان دهد؛ همه اینها با جای گذاری چند پین امکان پذیر می باشد.

ابتدا، روی مثلث کنار افکت ها کلیک کرده . گزینه puppet را انتخاب کنید. در زیر آن، Mesh1 را خواهید دید. روی مثلث کناری آن کلیک کرده تا منوی تغییر شکل بالا آید. اکنون شما می توانید روی نواحی که می خواهید پین اضافه کنید کلیک نمایید-شما می توانید با این کار افکتی که دنبالش بودید را تجربه کنید

زمانیکه پین ها را جای گذاری کردید، روی جدول تایم لاین کلیک کرده و از ویژگی های Transform برای تغییر مکان هرکدام از پین ها استفاده کنید. نهاد puppet شده شما هرگز حرکت نخواهد کرد.

07.   از انیمیشن خود خروجی بگیریداگر از انیمیشن خود راضی بودید از آن خروجی بگیرید. برای به ویدئو در آوردن انیمیشن خود، به این آدرس بروید:

file>export>add to render queue


دیدگاه ها

ارسال نظر

اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.