مقالات

تاریخچه لوگو ها و آرم های گرافیکی برند های معروف دنیا

تاریخچه لوگو ها و آرم های گرافیکی برند های معروف دنیادر اکثر مواقع اگر از شما بخواهند هنر را توصیف کنید، بی‌شک به یاد آثار موجود در گالری‌ها، موزه‌ها، کلکسیون‌های شخصی خواهید افتاد و اگر هم بخواهید تعریف تخصصی‌تری از آن ارائه کنید از تجربۀ سفرِ روحتان به عمق این آثار سخن خواهید گفت. اما طراحی گرافیکی بیشتر درصدد سفر با ماست همراه با ما و در زندگی روزمرۀ ما وجود دارد. در گوشه و کنار خیابان و یا مغازه‌ها و حتی خوراکی‌ها ما را به خود جذب می‌کند. طرح‌ها و لوگوهای گرافیکی علاوه‌بر ظاهر خوشایندشان برای ایجاد هویت خاص و غیرقابل انکار خلق می‌شوند. ایجاد و خلق همچین تصوری کاری بس دشوار است اما بعضی از این طرح‌ها تبدیل به خاص‌ترین و ماندگارترین نشانه و لوگوی یک شرکت و یا یک محصول می‌شوند.

ادامه مطلب »

تاثیرات تماشای کارتون بر کودکان

کودکان کارتون‌های زیادی را در تلویزیون تماشا می‌کنند، مثل تام و جری، باب اسفنجی، میکی موس و دیگر کارتون‌ها. امروزه بسیاری از والدین به این نتیجه رسیدند که همه کودکان به کارتون‌ها علاقه دارند. اگر کودکی فقط به تماشای کارتونهای آموزشی بنشیند، خیلی خوب است؛ اما کارتون‌های بسیار زیادی وجود دارد که تاثیرات بدی بر کودکان دارند. امروزه کودکان به تماشای کارتون‌ها معتاد شدند و از این رو بحث‌های زیادی در مورد تاثیر مثبت یا منفی کارتون‌ها بر کودکان وجود دارد. برخی مردم، اغلب بزرگسالان، اظهار میدارند که کارتون‌ها در روسیه باکیفیت‌تر، رنگی‌تر و کم ضررتر هستند.

ادامه مطلب »

چطور یک هنرمند معروف شویم؟

رویای مشهور شدن شما ممکن است خیلی بعید به نظر برسد: کودک اعجوبه، جان اورت میلی یکی از بنیان گذاران جنبش پیشارافائلی‌ها بود و توانست مدال نقره را در سن 9 سالگی از جامعه هنرمندی کسب کند. همچنین پابلو پیکاسو پایه گذار سبک کوبیسم نیز یک پسرک نابغه بود. اگر  آنچه را که لازم است درست انجام دهید بی شک نام شما برای سالهای مدیدی ثبت خواهد شد.

ادامه مطلب »

ده مکان واقعی در انیمیشن های دیزنی

در انیمیشن های کمپانی والت دیزنی، بخصوص کلاسیک هایی مثل زیبای خفته (Sleeping Beauty)، یا انیمیشن مشهور یخ زده (Frozen)، عنصر «خیال» بیش از واقعیت به چشم می خورد. این قصه های مبتنی بر افسانه و فولکلورهای مشهور، مخاطب را ساعاتی به جهان افسانه ای وارد می کند.اما جالب است بدانید بسیاری از مکان های معروفترین فیلم های دیزنی، بر اساس قلعه، قصرها، شهر ها و کشورهای واقعی بوده است. برای مثال، آیا می دانستید سازندگان انیمیشن یخ زده، برای این فیلم از منطقه تروندلوگ (Trøndelag) در نروژ الهام گرفتند؟ یا اینکه قلعه افسانه ای زیبای خفته، ملهم از قصری واقعی در آلمان است.

ادامه مطلب »

شش مرحله ای که دیزنی را از فرش به اوج رساند

چشمان جان لستر، خیس است و انگار به خاطر همین نمناکی، می درخشد. دستش را دراز می کند و به گرمی دستم را می فشارد. موقع حرف زدن، به عمق چشمانم نگاه می کند. لستر درکی قوی دارد و می تواند کوچک ترین چیزها را احساس کند. برای مدیران دیگر استودیوها، شاید این موضوع نشانه ای از ریاکاری یا حتی بازی دادن بقیه افراد به نظر برسد. اما لستر، مدیر تولید استودیوهای انیمیشن سازی والت دیزنی و پیکسار، احتمالا با حرارت ترین، احساسی ترین و پرشورترین کسی است که در هالیوود کار می کند. پس باید دیدگاه های بدبینانه تان را پشت در دفتر مملو از اسباب بازی او بگذارید و بعد وارد شوید.

ادامه مطلب »

چرا اکثر کاراکتر های انیمیشنی چهار انگشت دارند؟

بسیاری از کاراکتر های معروف انیمیشنی که ما می شناسیم همچون میکی موس، گوفی، باب اسفنجی و بسیاری دیگر چهار انگشت دارند. به این معنا که سه انگشت و یک انگشت شصت و انگشت کوچکی در کار نیست. شاید در نگاه اول این نکته از نظر پنهان بماند اما با کمی توجه می توانیم به راحتی به این مسئله پی ببریم.

ادامه مطلب »